13 اسفند 1400 - 1:36
بازدید 76
پ
پ

🔸خداوند نه مِثل دارد و نه مَثَل، اما در افعالش می‌شود مثال زد چون فعل خدا می‌باشند و فعل خدا جدای از خداست و سنخیت با خدا ندارد. خدا غیر مخلوقاتش است، همانطور که خودیت تو غیر بدن تو است.

خداوند محیط و مسلط بر تمام ممکنات است. قلمرو خدا تمامِ عالمِ هستی‌ست و قلمرو ما بدن ماست و همانطور که ما به اذن الله، محیط و مسلط بر تمام بدنمان هستیم. یعنی خودیّت ما مسلط بر بدنمان، و بدنِ ما مقهور خودیت ماست، و خودیت ما مستولی بر عرش که همان بدن ماست می‌باشد و ما مستولی بر این عرش هستیم. خداوند نیز مستولی بر عرش امکان است؛ قرآن می‌فرماید: «الرَّحْمَنُ عَلَی الْعَرْشِ اسْتَوَی» (۵/طه) چه عرش جسمی چه عرش‌های دیگر.

☀️باز قرآن می‌فرماید: «وَلِلَّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ ۚ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ مُحِيطًا»
و آنچه در آسمان‌ها و در زمین است، فقط در سیطره مالكیّت و فرمانروایی خداست؛ و خدا همواره بر هر چیزی احاطه دارد. پس خداوند مستولی و مسلط و محیط بر همه چیز است.

دوستان دقّت کنیم؛ عقیده ائمه‌ علیهم‌السلام اینست که ما باید بر آن باشیم و الّا شیعه‌ی آنها نیستیم ببینید به چه صراحت میگویم؟!!!

👈اول شیعه بودن ما هم این است که؛ اعتقاد به اصول اعتقادی چهارده معصوم علیهم السلام داشته باشیم، غیر از این باشیم شیعه نیستیم؛ روایت می‌فرماید: «مَن عَرَفَهُم وَ اَخَذَ عَنهُم» ؛ شیعه کسی است که محمد و آل محمد را بشناسد و دینش را از آنها بگیرد نه از مکاتب بشری.

✨پس خداوند بر تمام ممکنات محیط است و خودش از سنخ ممکنات نیست. خدا با چشم امکانی و خلقی دیده نمی‌شود، چنانکه خودیت شما با چشم جسمی دیده نمی‌شود ولی بدنتان با این چشم دیده می‌شود….

☀️پس «اَلتَّوْحِيدُ فَأَنْ لاَ تُجَوِّزَ عَلَى رَبِّكَ مَا جَازَ عَلَيْكَ» توحید این است که جایز ندانی بر پروردگارت آن‌چه را که بر توی بشر جایز است….

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا
dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.