پ
پ

ائمه اطهار علیهم السلام «یدالله ، عین الله، اذن الله، لسان الله » هستند، اینها «جنب‌الله» هستند؛ همه کاره ی خدا هستند اما در عین حال گدای در خانه‌ خدا هستند، به تعبیر استادمان که میفرمود: ائمه نسبت به خدا، صفر هستند. از اینکه بگوئیم پناه برخدا، خداوند بالنسبه عدد 9 است، اما ائمه صفر هستند! این مطلب اشتباه است. ائمه از این مطالب بیزار هستند. این افراد غلات هستند ائمه از اینها و مطالبشان بیزاری جستند و به ما دستور داده اند از این مطالب برائت بجوئیم که یکی از مصادیق تبری همین است . ائمه خدا نیستند هیچ سنخیت وجودی با خدا ندارند، خدا شبیه ندارد که بگوئیم ائمه مظهر جمال و جلال خدا هستند یا اینکه بگوئیم خدا خودش را در آئینه‌ی ائمه دیده و مبتهج بالذات شده است (العیاذبالله از این مطالب).

قدرت مال خداوند است خدا با دستش قدرت نمائی می‌کند که « یدالله » ائمه هستند لذا در تفسیر روائی آمده است: دست خدا که بالای تمام دستها و قدرت مخلوقات است امام است « یَدالله فوق ایدیهم » که این مطالبی که عرض شد اشاره به جنبه ی یلی الربی ائمه دارد ، آنها در عین اینکه گدای صرف هستند و جنبه‌ی یلی الخلقی دارند اما در عین حال کار خدائی می‌کنند و جنبه‌ی یلی‌الربی دارند.

☘ سَبِّح اسمِ رَبِّکَ الاعلی…☘

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.