14 بهمن 1400 - 20:40
بازدید 173
پ
پ

🔸قرآن مجید می‌فرماید: اکثر مردم نمیدانند دین حنیف و قیّم چیست ! دین حنیف و قیّم نماز و روزه نیست؛ آن عمل عبادی ارزش دارد که مبنا داشته باشد، آن ساختمانی محکم است که فندانسیون داشته باشد.
✨اصل؛ دینِ صحیح است; نه عملِ صحیح. اول باید دین صحیح و حنیف داشته باشیم و بعد عمل صحیح. در روایات می‌فرمایند : « لا دیانه الّا بعد المعرفة ، اول الدین معرفته» ؛ افراد، متدین به دین قیّم و حنیف نیستند، مگر بعد از معرفت و فطرت خداشناسی . اول دین، معرفت و شناخت دین حنیف است.
در سوره روم آیه ی 30 خداوند می‌فرماید :

«فَاَقِم وَجهَکَ لِلدّینِ حَنیفا فِطرَةَ اللّهِ الَّتی فَطَرَ النّاسَ عَلَیها لا تَبدیلَ لِخَلقِ اللّه ذلِکَ الدّینُ القَیِّم و لکِنَّ اَکثَرَ النّاسِ لا یَعلَمون» ؛ پس رو به خدا کن، چهره ات را برای دین به سوی خدا کن، برای دین قیام به سوی خدا کن.
دین حنیف و قیّم به چه دینی می‌گویند؟

👈 آن فطرت الهی و جبّلی خدایی که مردم را بر آن فطرت به وجود آورده است. حالا چطور این فطرت را به وجود آورده؟ « اَلَستُ بِرَبِّکُم قالوا بَلی» ؛ همه ذرات عالم خدا را با چشم توحیدی بدون اینکه تصویر ذهنی بدهند یافتند که خداوند رب و خالق و رازقشان است. «لا تَبدیلَ لِخَلقِ اللّه» برای این خلق خدا و فطرت خداشناسی ما تبدیلی نیست؛ این دین حنیف پا برجا و محکم است، ولی بیشتر مردم نمی‌دانند « ذلِکَ الدّینُ القَیِّم وَلکِن اَکثَرَ النّاسِ لا یَعلَمون»

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖
دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.