پ
پ

«قُلْ إِنَّ رَبِّي يَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ يَشاءُ مِنْ عِبادِهِ وَ يَقْدِرُ لَهُ وَ ما أَنْفَقْتُمْ مِنْ شَيْ‌ءٍ فَهُوَ يُخْلِفُهُ وَ هُوَ خَيْرُ الرَّازِقينَ»

[بگو: «پروردگارم روزى را براى هركس از بندگانش بخواهد وسعت مى‌بخشد يا تنگ مى‌گيرد و هرچيزى را [در راه او] انفاق كنيد، عوض آن را مى‌دهد [و جاى آن را پر مى‌كند] و او بهترين روزى‌دهندگان است».]

 

☀️حسین‌بن‌ایمن گوید: امام باقر علیه السلام فرمود: «ای حسین! [در راه خدا] انفاق کن و یقین کن که خداوند عوض آن را خواهد داد. هیچ مردی یا زنی از انفاق کردن مالش در راهی که خدا از آن راضی است، بخل نمی‌ورزد مگر آنکه خداوند [بر اثر بلایا و مصائب] او را مجبور خواهد کرد که چند برابر آن را در راهی که خشم خدا را به همراه خواهد داشت، خرج کند.

📚 تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۳۶۶ الکافی، ج۴، ص۴۳

 

☀️پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : هر کار خیری صدقه است و مالی که شخص به‌وسیله‌ی آن آبروی خود را حفظ کند صدقه است و آنچه مؤمن خرج کند خدا ضامن است که جای آن را پر کند، مگر آنکه صرف یک بنا شود [مثل ساختمان] یا در معصیتی مصرف شده باشد.

📚 تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۳۶۶ نورالثقلین

 

☀️امام باقر خورشید هر روز طلوع می‌کند و با او چهار فرشته می‌آیند، یکی از آن‌ها ندا می‌دهد که ای شخص نیکوکار، کارت را به پایان برسان و مژده‌ی کارت را دریافت کن، ملکی دیگر فریاد می‌زند که ای شخص بدکار، دست از کارت بکش و آن را رها کن، ملکی دیگر ندا دهد که به شخص انفاق کننده، عوض انفاقش را بدهید و شخصی که از انفاق سرباز زده، مالش را تلف کنید و فرشته‌ای دیگر بر روی آفتاب، آب می‌ریزد تا حرارتش کم شود که اگر چنین نکند، زمین خواهد سوخت.

📚 تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۳۶۶ نورالثقلین

 

☀️امام صادق علیه السلام فرمودند ‌: کسی هست که با پایبند شدن به چهار خصلت، چهارخانه‌ی بهشتی برای او تضمین شود؟
انفاق کن و از فقر نترس، با مردم به انصاف رفتار کن، سلام را در عالم آشکار کن (بلند سلام بده) و جَدَل (بگو مگو) را رها کن هرچند حق با تو باشد.

📚 تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۳۶۶ الکافی، ج۴، ص۴۴/ نورالثقلین

✨✨✨✨✨☀️☀️☀️☀️✨✨✨✨✨

🤲 اللهم وَفِّقْنا لِمَا تُحِبُّ وَ تَرضی.

پروردگارا ما را به آنچه که تو دوست داری و راضی می‌شوی موفّق کن.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.