نشان دادن مقامات امیرالمومنین به پیغمبر (3)
31 فروردین 1400 - 22:10
بازدید 382
پ
پ

در معراج پیامبر یکبار صورت ملکوتی امیرالمومنین نمایان شد، ملائکه آنجا به زیارت صورت ملکوتی و مقام نورانی او رفتند و…؛ نه اینکه پیغمبر مقامات امیرالمومنین را نمیدانست پیغمبر احاطه ی علمی به امیرالمومنین دارند، بلکه علی پایینتر از پیغمبر است؛ پیغمبر تمام مقامات نورانیت و روحانیت علی را میداند.
لذا پیغمبر میفرماید: علی جان، تو را نشناخت مگر خدا و من، و من را نشناخت مگر خدا و تو، و خدا را نشناخت مگر تو و من.رسول الله خوب امیرالمومنین را میشناسد.
میداند که علی در عوالم غیب، و در تمام نشئات حجت الله و ولی الله است، ولی میخواستند آنچه را که پیغمبر نسبت به امیرالمومنین به علم الیقین عالِم بود، با دیده ی حس و شهود عینی به رسول الله نشان دهند. استاد مرحوممان مثال باقلوا را میزد؛ میفرمود: همه ی ما میدانیم باقلوا خیلی خوشمزه است ولی دانستن آن با چشیدنش فرق میکند. لذا در معراج جسمانی، پیامبر تمام آنچه را که با مقام ملکی خود دیده بود، به مقام ملکوتی و روحانی امیرالمومنین داد، لذا پیامبر به علی فرمود: من چیزی را ندیدم جز آن که به تو نمایاندم. نیافتم چیزی را، جز آن که به تو نشان دادم. لذا تو با مقام ملکوتی و روحانیتت تمام آن اسرار را، با تعلیم من مطلع شدی.

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.