پ
پ

🔸و از جمله توقيعاتى كه از جانب حضرت صاحب الزّمان عليه السّلام در ردّ غلات خارج شده نامه‌اى است كه در پاسخ محمّد بن علىّ‌ بن هلال كرخى داده‌اند:

🔅اى محمّد بن علىّ‌، خداوند بسى برتر از آن چيزهايى است كه او را وصف مى‌كنند، پاك و منزّه است و به حمد شايسته، ما هرگز شريكان او در علم نيستيم و نه در قدرت و نيرويش، بلكه هيچ كس جز او از غيب خبردار نيست، همچنان كه در كتاب محكم خود فرموده:« قُلْ لاٰ يَعْلَمُ مَنْ فِي اَلسَّمٰاوٰاتِ وَ اَلْأَرْضِ اَلْغَيْبَ إِلاَّ اَللّٰهُ : بگو جز خدا هيچ يك از أهل آسمان و زمين از غيب خبر ندارند-نمل:۶۵».

✨و من و تمام اجداد نخستينم : حضرات آدم و نوح و إبراهيم و موسى و غير انبياى ايشان، و از آخرين؛ محمّد رسول خدا و علىّ‌ بن أبى طالب و جز آن دو از امامان گذشته- صلوات اللّٰه عليهم اجمعين-تا آخر عمرم و پايان روزگار همه و همه بندگان خداوند عزّ و جلّ‌ مى‌باشيم،

☀️خداوند عزّ و جلّ‌ مى‌فرمايد:« مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَ نَحْشُرُهُ يَوْمَ اَلْقِيٰامَةِ أَعْمىٰ. قٰالَ رَبِّ لِمَ حَشَرْتَنِي أَعْمىٰ وَ قَدْ كُنْتُ بَصِيراً. قٰالَ كَذٰلِكَ أَتَتْكَ آيٰاتُنٰا فَنَسِيتَهٰا وَ كَذٰلِكَ اَلْيَوْمَ تُنْسىٰ: و هر كه از ياد و ذكر و پند من روى بگرداند پس معيشت و زندگی سخت را به او می‌چشانیم و روز رستاخيز او را نابينا برانگيزم. گويد: پروردگارا! چرا مرا نابينا برانگيختى و حال آنكه بينا بودم‌؟! گويد: بدين گونه [امروز كور محشور شدى زيرا] آيات ما به تو رسيد و تو آنها را به فراموشى سپردى و همچنان امروز فراموش مى‌شوى -طه:۱۲۶-۱۲۴».

⚡️اى محمّد بن علىّ‌، افرادى احمق و جاهل از شيعيان و گروهى كه مذهبشان به اندازۀ بال مگسى ارزش ندارد خاطرم را آزرده‌اند!. پس من خداوند لا شريك را به گواهى مى‌گيريم و تنها همان شهادت كافى است، و نيز رسول او محمّد صلّى اللّٰه عليه و آله و تمام ملائكه و انبياء و اولياء را به شهادت مى‌گيريم.

⚡️و نيز تو را و تمام كسانى كه نامه‌ام را استماع خواهند كرد كه من در پيشگاه خدا و رسول او از تمام كسانى كه معتقدند ما غيب را مى‌دانيم يا در ملك خدا مشاركت داريم و جايگاه ما را در مكانى جز آن محلّى كه مورد رضايت خدا بوده و براى همان خلق فرموده قرار دهد يا از مواردى كه برايت تفسير كردم و در ابتداى نامه آشكار نمودم تعدّى و تجاوز كند از تمام آنها همه و همه ابراز بيزارى و برائت مى‌كنم!!.

⚡️و تمام شما را به گواهى مى‌گيرم هر كسى را كه من از او اظهار برائت مى‌كنم بى‌شكّ‌ خداوند و ملائكه و رسولان و اولياء همگى از او بيزارند.

👈و من توقيع در اين نامه را بصورت امانت بر گُردۀ تو و هر كه آن را استماع نمايد نهادم كه آن را از احدى از شيعيان و موالى ما كتمان و پنهان مسازد، تا اين مطالب بر تمامى آنان آشكار و ظاهر گردد، شايد خداوند عزّ و جلّ‌ از ايشان جبران فرموده و آنان به دين حقّ‌ مراجعت كنند، و از راهى كه آخرش را نمى‌دانند و به آن نخواهند رسيد باز ايستند،

⚡️ پس هر كه نامۀ مرا فهميد و دريافت و از آنچه امر و نهى ساختم بازنگشت، اين چنين كسى شايستۀ لعن خداوند و آن بندگان صالحى كه برايت گفتم گردد.

📙 الاحتجاج ج ۲، ص ۴۷۳

🔸〰〰🔸〰〰🔸〰〰🔸

🤲 اَللَّـهُمَّ ثَبِّتْني عَلي دينِكَ ما اَحْيَيْتَني، وَ لا تُزِغْ قَلْبي بَعْدَ اِذْ هَدَيْتَني،
خدايا!تا زنده ام مرا بر دين خودت ثابت بدار و دلم را پس از آنكه به نور هدايت روشن نمودي گمراه مكن.

نوشته های مشابه

ریحانه ملکوت 1
1 سال قبل
ریحانه ملکوت 2
1 سال قبل
ریحانه ملکوت 3
1 سال قبل
ریحانه_ملکوت 3
2 سال قبل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.