ائمه (ع) ایادی قدرت خداوند متعال ۲
15 دی 1399 - 17:32
بازدید 49
پ
پ

💠 💠 🔶 ائمه علیم السلام ایادی قدرت خداوند متعال (۲):
ائمه {یدالله، عین الله، اذن الله، لسان الله} هستند، اینها (جنب الله) هستند؛ همه کاره ی خدا هستند اما در عین حال گدای خدا هستند، به تعبیر استادمان میفرمود: ائمه نسبت به خدا، صفر هستند. اینکه بگوئیم پناه برخدا، خداوند بالنسبه عدد ۹ است، اما ائمه صفر هستند! این مطلب اشتباهی است. ائمه از این مطالب بیزار هستند. این افراد غلات هستند ائمه از اینها و مطالبشان بیزاری جستند و به ما دستور داده اند از این مطالب برائت بجوئیم که یکی از مصادیق تبری همین است. ائمه خدا نیستند هیچ سنخیت وجودی با خدا ندارند، خدا شبیه ندارد که بگوئیم ائمه مظهر جمال و جلال خدا هستند یا اینکه بگوئیم خدا خودش را در آئینه ی ائمه دیده و مبتهج بالذات شده است (العیاذبالله از این مطالب).
قدرت مال خداوند است خدا با دستش قدرت نمائی میکند که (یدالله) ائمه هستند لذا در تفسیر روائی آمده است: دست خدا که بالای تمام دستها و قدرت مخلوقات است امام است (یدالله فوق ایدیهم) که این مطالبی که عرض شد اشاره به جنبه ی یلی الربی ائمه دارد، آنها در عین اینکه گدای صرف هستند و جنبه ی یلی الخلقی دارند اما در عین حال کار خدائی میکنند و جنبه ی یلی الربی دارند.
“سَبِّح اسمِ رَبِّکَ الاعلی”…

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@
با ما همراه باشید در :
www.dinemosaffa.com

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.