پ
پ

☀️قالَ الإمامُ الصّادِقُ عليه السلام: 
شيعَتُنا أهْلُ الْوَرَعِ وَ الإجْتِهادِ، وَ أَهْلُ الْوَفاءِ وَ الأمانَةِ وَ أهْلُ الزُّهْدِ وَ الْعِبادَةِ وَأصْحابُ الإحدى وَخَمْسينَ رَكْعَةً فِي الْيَومِ وَاللَّيلَةِ، القائِمُونَ بِاللَّيْلِ، الصّائِمُونَ بِالنَّهارِ، يُزَكـُّونَ أمْوالَهُمْ وَ يَحُجُّونَ الْبَيْتَ وَ يَجْتَنِبُونَ كُلَّ مُحَرَّمٍ. 

🔅امام صادق عليه السلام فرمود: 
شيعيان ما، اهل ورع و تلاش و كوشش‌اند، و اهل وفادارى و امانتدارى‌اند، اهل زهد و عبادت هستند، و در شبانه روز، پنجاه و يك ركعت نماز مى‌گزارند، در شب‌ها شب زنده‌داری می‌‌کنند، و روزها روزه دارند، زكات اموال خود را مى‌دهند و حجّ خانه خدا را بجا مى‌آورند و از هر حرامى، دورى مى‌كنند .

📙صفات الشیعة ج ۱، ص ۲
📘بحار الأنوار، ج ۷۹، ص ۲۹۱
📕وسائل الشیعة، ج ۴، ص ۵۷

👈تذکر؛ خودمان را بسنجیم، لازم نیست دیگران ما را امتحان کنند ، دقت کنیم ببینیم چقدر از این خصوصیاتی که امام صادق علیه السلام در این حدیث فرمودند، در ما هست، آیا می‌توانیم خودمان را شیعه بنامیم؟؟؟!!

✨اگر از این خصوصیات در ماهست خوشا به سعادتمان، خدا را شکر کنیم و مغرور نشویم و از خدا بخواهیم روز به روز درجات ما را بالا‌تر ببرد و آنی و کمتر از آنی ما را به خودمان وانگذارد .

⚡️و اگر این خصوصیات در ما نیست و یا کمرنگ است تا وقت داریم و روزیمان میرسد و پرونده‌ی اعمالمان بسته نشده برای خودمان کاری بکنیم و این خصوصیات را در خودمان احیاء و تقویت کنیم و شیعه‌ی امام زمانی شویم و از زمان و فرصت‌ها غافل نشویم که مثل برق و باد میگذرند ….

〰🔸〰〰🔸〰〰🔸〰

🤲 اللَّهُمَّ وَفِّقْنا لِمَا تُحِبُّ وَ تَرضی.

خدايا! ما را به آنچه که تو دوست داری و راضی می‌شوی موفّق کن.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.