🔸آیا ماه صفر نحس و سنگین است یا نه؟
13 مهر 1400 - 19:05
بازدید 137
پ
پ

💠💠💠 ماه صفر و مقام ابوذر رحمةالله علیه

🔸آیا ماه صفر نحس و سنگین است یا نه؟

▪️در جامعه یک روایت مجعولی است که به پیامبر (ص) نسبت می‌دهند و می‌گویند پیامبر (ص) فرمودند: هر کس پایان ماه صفر را به من خبر بدهد بهشت بر او واجب می شود. یا می‌گویند: هر کس بشارت ماه ربیع الاول را به من بدهد بهشت بر او واجب می‌شود. این دو حدیث هر دو جعلی هستند و معلوم نیست از کجا آورده‌اند مثل بعضی چیزهای دیگر که در دین نبودند و الآن جزء دین هستند. اصلاً مگر می شود پیامبری که علم لدنّی دارد و عالم به همه‌ی علوم است خودش از پایان ماه صفر و شروع ماه ربیع الاول خبر نداشته باشد؟!

⚡️همچنین در جامعه می‌گویند : ماه صفر سنگین است، نحوست دارد ، نحس است و می‌گویند که: روایت است که در آخر ماه صفر بروید دَرِ هفت مسجد را بزنید و شمع روشن کنید و به پیامبر (ص) و حضرت زهراء سلام الله علیها بشارت دهید که ماه صفر تمام شد و ماه ربیع الاول شروع شده است. یا در آن ایّام به نام اهل بیت مجلس می گیرند و در آن مجالس کارهایی مثل رقص و پای کوبی می‌کنند و حرفهای رکیک می‌زنند که هیچکدام از این کارها را نه تنها اهل بیت علیهم السلام به ما سفارش نکرده‌اند، بلکه ما را از این کارها منع کردند .و این کارها مخالف فرهنگ قرآن و اهل بیت (ع) است.

✨و خداوند در قرآن می فرماید: وَ لا تَسُبُّوا الَّذينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً بِغَيْرِ عِلْم…‏ (108 انعام) : به بتها فحش ندهیدو ناسزا نگویید که آنها از روی جهل و نادانی به خدا و موالیان شما فحش می‌دهند . ( العیاذ بالله )

⚡️همه‌ی این حرفها که در جامعه می‌زنند نه تنها درست نیست و باطل است بلکه یک عدّه از افراد نادان و چاهل می‌گویند و عمل می‌کنند.

🔅همه‌ی ماه‌ها و روزها، ماه‌ها و روزهای خدا هستند و در هر روز و ساعتی که ما طاعت و بندگی خدا را بکنیم آن روز و ساعت خوش یُمن است و هر روز و ساعتی که معصیت و نا فرمانی خدا را بکنیم آن روز و ساعت بد یُمن است. ما باید پایه های اعتقادیمان را درست کنیم تا بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم و نباشیم از آنهایی که امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف در باره ی شان می فرماید: قَدْ آذَانَا جُهَلَاءُ الشِّيعَةِ وَ حُمَقَاؤُهُمْ‏ :جاهلان شیعه و احمق هایشان ما را اذیّت کردند.
الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسي) / ج‏2 / 474

🔸 دو روایت داریم یکی در معانی الاخبار صفحه 205 و دیگری در علل الشرایع جلد 1 صفحه 175 که:
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌ فرمایند: هر کس به من بشارت بدهد به خروج ماه آذار که از ماه‌های رومی است بهشت بر او واجب می‌شود .

⚡️شآن النزول حدیث: (همانطور که آیات قرآن شأن النّزول دارند روایات هم شأن النّزول دارند ، یعنی باید ببینیم که چه اتّفاقی افتاده و چه شده است و یا در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد که پیامبر (ص) این حدیث را فرمودند.)

👈در این حدیث، پیامبر خدا (ص) می خواستند مقام ابوذر رحمة الله علیه را که یکی از محبین شدید امیرالمومنین (ع) بودند و به ایشان و اهل بیت (ع) محبت شدید داشتند و یکی از صحابی کِبار پیامبر (ص) بودند و جزء کسانی بودند که در بیعت امیرالمومنین (ع) بعد از پیامبر ثابت ماندند، زمانی که سه الی هفت نفر بیشتر بر عهد ولایت باقی نمانده بودند را، به مردم معرفی کنند و بفهمانند که ای مردم! این ابوذر که بعد از من در زمان خلفا به خاطر انتقادها و افشاگریهایش به ربذه تبعید می شود و در دیار غربت تنها از دنیا می رود و اهل آن وادی او را دفن می کنند کسی است که بهشت بر او واجب است مردم از این خواب غفلت بیدار شوید.

          ☘ادامه دارد ☘ 

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
لینک کانال
dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.