13 اسفند 1400 - 1:42
بازدید 65
پ
پ

انجام غسل

از حضرت رسول صلی الله عليه و آله مروی است که: هر که درک کند ماه رجب را و غسل کند در اول و وسط و آخر آن بيرون آيد از گناهان خود مانند روزی که از مادر متولد شده(این غسل کفایت از وضو نمیکند و قبل یا بعد از غسل وضو نیز باید گرفت)

وقت انجام این غسل از اذان صبح هست تا غروب آفتاب

روزه گرفتن

امام رضا-عليه السّلام-فرمود:هر كس روز آخر ماه رجب را روزه بدارد خداوند گناهان او را مى‌آمرزد

خواندن نماز سلمان

✅ فضیلتی فوق العاده برای روزه گرفتن روز آخر ماه مبارک رجب وارد شده-هم از آن جهت که آخرین پنج شنبه ماه مبارک رجب است هم از آن جهت که روز آخر ماه رجب‌ هست

ابن بابویه از شخصی به نام سالم روایت كرده است كه گفت: در اواخر ماه رجب كه چند روز از آن مانده بود، خدمت امام صادق علیه‌السلام رسیدم. وقتی نظر مبارک آن حضرت بر من افتاد فرمودند:كه آیا در این ماه روزه گرفته اى؟گفتم: نه والله اى فرزند رسول خدا “صلی الله علیه و آله
فرمودند: كه آن قدر ثواب از تو فوت شده است كه قدر آن را به غیر از خدا كسى نمى‌ داند. به درستى كه این ماهى است كه خدا آن را بر ماه‌هاى دیگر فضیلت داده و حرمت آن را عظیم نموده و گرامی داشتن روزه‌دار را در این ماه بر خود واجب گردانیده است.

پس گفتم: یابن رسول الله، اگر در باقیمانده این ماه روزه بدارم آیا به بعضى از ثواب روزه داران آن نائل مى‌ گردم؟

فرمودند: اى سالم، هر كس یک روز از آخر این ماه را روزه بدارد، خدا او را ایمن گرداند از شدت سكرات مرگ و از هول بعد از مرگ و از عذاب قبر و هر كس دو روز از آخر این ماه را روزه بگیرد، از صراط به آسانى بگذرد. و هر كس سه روز از آخر این ماه را روزه بگیرد، ایمن گردد از ترس بزرگ روز قیامت و از شدت‌‌ها و هول‌‌هاى آن روز و برات بیزارى از آتش جهنم به او عطا كنند.

(منبع:مفاتیح الجنان)

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.