پ
پ

✴️ قرآن در سوره ی اسراء آیه اول می‌فرماید: « سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا…» منزه است خدایی که بنده‌اش پیغمبر را در شب سیر داد ؛ او را در این سفر مهمانی و پذیرایی عجیب کرد.

پیغمبر در معراج فقط با روح نرفتند. او را با همین جسم عنصری بردند وگرنه معراج روحانی که مهم نیست؛ ما هم به تعبیر قرآن و روایات در خواب معراج روحانی داریم و روح از بدنمان جدا می‌شود ولی کامل جدا نمی‌شود و هنگام بیداری دومرتبه به بدن باز می‌گردد.
فضیلت پیغمبر مکرم اسلام این بود که او را سیر جسمانی دادند. طبق روایات پیغمبر بیش از صدوبیست معراج جسمانی داشتند. یکی از اساتیدمان می‌فرمود : خداوند در لطیفترین نقطه ی عالم اجسام، از رسول الله عجیبترین و بزرگترین مهمانی و پذیرایی را انجام داد. در این مسافرت آنچه را که پیغمبر می‌دانست و به وجود علمی، معلوم رسول الله بود، خداوند خواست به شهود حسی، مشهود پیغمبر کند .

⚡️این بساط عظیم خلقت در فرکانس ذهنی ما راه ندارد، اینقدر کهکشانها و ستاره ها در عالم خلقت هست که قابل شمارش نمی‌باشد ؛ میلیاردها کهکشان در عالم خلقت هست، در همین منظومه ی شمسی ما بیش از صد میلیارد ستاره داریم که یکی از این ستاره ها زمین کوچک ماست.

✨فضیلت پیغمبر اینست که او را با همین جسم و روح در تمام عالم خلقت سیر دادند نه فقط منظومه راه شیری ما در تمام عالم خلقت که قابل احصاء نیست. این مهمانی و پذیرایی بی‌نظیر خداوند از بهترین شخصیت عالم وجود که به تعبیر روایات هدف از خلقت ممکنات و ثمره ی آفرینش و مبداء فاعلی مخلوقات به اذن خداوند است، ترتیب داده شد. رسول خدا که غایت و نتیجه و محبوب بالذّات خداوند است؛ حبیب الله است، خداوند فقط او را دوست دارد و هرچه که متعلق به او باشد، نیز دوست دارد.

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@
➖➖➖➖➖➖
☘با ما همراه باشید در دین مصفا ☘

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.