پ
پ

در کتاب انیس الاعلام فی نصره الاسلام طبق انجیل متی آیه 46 از باب 27 مطلبی بیان شده است: هنگامی‌که یهود، عیسی را کشاندند، تا پای دار ببرند، عبارتی که از حضرت مسیح علیه السلام نقل می‌کنند، اینست که: وقتی نزدیک دار رسید عرض کرد: «ایلی ایلی لما سبقتنی (شبقتنی) ؟» در واپسین لحظات زندگی، عیسی بن مریم به حضرت ایلیا توجه کرده است. ایلیا یکی از اسمهای مقدس حضرت امیرالمومنین است.

در کتاب معجم الملاحم و الفتن ج 2 ص 120 خود امیرالمومنین می‌فرماید : «… انا ابریاء الزبور، انا ایلیا انجیل، انا ابریاء التوراة…». عیسی در آنجا به امیرالمومنین متوسل شد و عرض کرد: یا علی، یا علی، چرا توجه نمیکنی؟!

آنگاه نور ولایت و روح قدرت مطلقه کلیه علویه امیرالمومنین عیسی را از دست آنها نجات داد. این مطلب هیچ استبعادی ندارد و ترس و وحشتی نداشته باشید. بر ماست که اثبات کنیم که امیرالمومنین بالاتر از عیسی است.

در معجم الملاحم و الفتن ج 2 ص142 امیرالمومنین می‌فرمایند : (…نحن کنا مع آدم و کنا مع نوح و کنا مع موسی و کنا مع عیسی و داود و سلیمان و ما بینهم و بین النبیین فکل الینا و فینا و بنا…)

باز هم در اللوامع النورانیه ص11 فرازی از خطبه امیرالمومنین این‌چنین آمده است: «… انا المتکلم علی لسان عیسی فی المهد صبیا انا الذی یصلی عیسی خلفی…».

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖

دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@
➖➖➖➖➖➖
☘️ با ما همراه باشید در دین مصفا ☘️

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.