💠 💠 🔶 بهشت زیر پای مادران است
19 خرداد 1402 - 22:46
بازدید 62
پ
پ

🔸بارها شنیده ایم که بهشت زیر پای مادران است اما چرا؟ چرا خداوند ‌نقش و جایگاه مادر را اینقدر برتر می‌داند؟؟! که بهشت و بهترین نعمت خود را جایگاه قدوم او معرفی می‌کند.

ائمه علیهم السلام و حضرت محمد صلی الله علیه و آله احادیث و روایات زیادی در رابطه با نقش مادر، احترام و آثار خدمت به او دارند که متاسفانه کمتر کسی از ما این احادیث را مطالعه کرده است.

☀️امام صادق (ع) فرمود:مردی به حضور رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله آمد و عرضه داشت: ای رسول خدا! به کدام یک از بستگانم نیکی کنم؟ فرمود: به مادرت. مرد پرسید: بعد از آن؟ فرمود: به مادرت. برای بار سوم پرسید: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: مادرت. در نوبت چهارم حضرت فرمود: به پدرت نیکی کن!«الکافی»

🌟 از رسول خدا (ع) سؤال کردند حق مادر چیست؟ فرمود: هیهات: هیهات: اگر به عدد ریگ های بیابان و قطره های باران در خدمت مادر بایستید معادل یک روزی که در شکم او بوده اید نخواهد بود.«مستدرک الوسائل»

🔆 روزی شخصی به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله گفت:ای رسول خدا! مادرم پیر شده و پیش من زندگی می‌‍کند، او را در پشت خود حمل کرده، برای رفع حوائجش به این طرف و آن طرف می‌برم، و از درآمد خویش نیازهای وی را تامین می‌نمایم، با دست خود او را از آزار و اذیتها محافظت می‌کنم، با کمال ادب و تعظیم و احترام با او رفتار می‌نمایم. آیا زحمات وی را تا حدودی جبران کرده ام؟ پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: نه، زیرا شکم او جایگاه تو، پستان‌هایش منبع تغذیه تو، قدم‌هایش وسیله حرکت تو، دست‌هایش محافظ تو، و آغوش او گهواره ات بوده است.

👈او این همه خدمات را با رضایت خاطر برای تو انجام می‌داد و آرزو می‌کرد که تو زنده بمانی؛ ولی تو خدماتی را به وی ارائه می‌دهی، در حالی که انتظار مرگ او را داری.«مستدرک الوسائل»

🤲 «رَبِّ ارحَمهما کَمَا رَبِّیانی صَغیرا»

➖➖➖➖➖➖➖
📌  📝   بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖
دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا:
@dinemosafa

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.