پ
پ

🔸امام صادق علیه السلام در حدیث بسیار معتبری از خداوند متعال روایت می‌کنند که:
خداوند می‌فرمایند: بنده مومن من یک ذنب عظیمی (گناه بزرگی) انجام می‌دهد و به واسطه آن گناه بزرگ مستوجب عقوبت من می‌شود
منِ خدا، به این بنده نگاه می‌کنم که؛ ببینم صلاحش در چیست، آیا در آخرت عذابش کنم یا به عذاب‌های دنیایی مبتلایش کنم؟؟ می‌بینم بهتر است در همین دنیا عقوبت شود و به عقوبت آخرتی نرسد.

(چون خداوند کریم است، و در دو نوبت عقوبت نمی‌کند اگر بنده‌ای را در دنیا عقوبت کرد در آخرت عذاب نمی‌کند و عذاب آخرتی هم سخت تر از عذاب دنیایی‌ست)

✨بخاطر همین برایش عذاب دنیایی را مُقَدَّر می‌کنم‌، حکم‌ هم به اجرایش می‌دهم ولی حکم را موقوف نگه می‌دارم و امضا نمی‌کنم.

در اجرای این حکم که برای بنده مومن در نظر گرفتم مشیت من شرط است.

(چون کارهای خدا من یشائی است. قرآن هم می‌فرماید:
«يَمْحُو اللّهُ مَا يَشَاءُ وَيُثْبِتُ وَعِندَهُ أُمُّ الْكِتَابِ» (۳۹ : رعد)
[خدا آن چه را بخواهد محو يا اثبات می‏كند و امُّ الكتاب نزد اوست] یعنی خدا محو و اثبات می‌کند، حتّی مشیّتِ طرف را عوض می‌کند .)

⚡️چون عقوبتی که برای بنده مومنم در نظر گرفتم سخت است و برای او ناراحتی می‌آورد و من ناراحتی بنده مومنم را دوست ندارم، و من خدا را ناراحت می‌کند، لذا ترَدُّد می‌کنم‌ یعنی توقف می‌کنم و عذاب را بر او نازل نمی‌کنم، و او را می‌بخشم به خاطر کثرت نوافل و عباداتی که انجام داده و شبها با من راز و نیاز کرده و با من انس داشته است، به همین دلیل بلا را از او برطرف می‌کنم،

🔅و از آن طرف؛ اگر بلا را بر او می‌فرستادم او بر این بلا صبر می‌کرد؛ به واسطه صبرش به او پاداش می‌دادم.

☀️به خاطر همین نه تنها عذاب آخرتی را از او برطرف می‌کنم‌ بلکه اجر و ثواب آن صبر بر بلا را برایش ذخیره می‌کنم . و منم ارحم الراحمین.

👈بله دوستان؛ خدای ما ارحم الراحمین است، کسی است که «يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ» سَیِّات را تبديل به حسنات می‌کند، با چنین خدایی رفیق باشید…

➖➖➖➖➖➖➖
📌 📝 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی
➖➖➖➖➖➖➖
دین مصفا مکانی برای نزدیک شدن به خدا و امام عصر (عج) و کسب معرفت و اندیشیدن به خوبی ها با کمک قرآن و اهل بیت علیهم السلام
➖➖➖➖➖➖➖
لینک کانال دین مصفا:
dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.