پ
پ

🏴امام جواد (ع) و اباصلت🏴

👈در موقع گرفتاریهای مالی و یا زندان به جوادالائمه متوسّل شوید.

🔅 اینطور نیست که مثلاً بگویی امام جواد(ع) در مدینه است و از حال شیعه اش در خراسان خبر ندارد. امام در آن واحد می تواند میلیاردها صدا را تشخیص بدهد نه تنها صدای ما بلکه از نیّات و افکار ما نیز خبر دارند.

◾️ اباصلت (رحمه الله علیه) را مأمون برای امام رضا (ع) مراقب گذاشته بود تا ببیند امام رضا (ع) چه کار می کنند و جاسوسی اما رضا را بکند. ولی اباصلت شیعه امام رضا (ع) شد.

⚡️بعد از شهادت امام رضا (ع) مأمون (علیه لعنه) اباصلت را دستگیر و زندانی می کند. حدود ده ماه می گذرد، اباصلت خیلی دلش می گیرد و متوسّل به امام زمانش جواد الائمه (ع) می شود و یادش می آید که جواد الائمه هنگام شهادت پدر بزرگوارشان علی بن موسی الرضا (ع) از در بسته از مدینه به مرو آمدند و حضرت رضا (ع) را غسل و کفن نمودند و نماز خواندند.
یک دفعه امام جواد (ع) را دیدند که وارد زندان شدند، امام جواد (ع) دست نوازش روی سر اباصلت کشیدند و فرمودند اباصلت چه شده؟ چرا اینقدر غمگینی؟ از زندان خسته شدی؟
اباصلت گریه می کند، امام جواد (ع) به او می فرمایند : اباصلت تو کی از ما خواستی و ما به فریادت نرسیدیم؟

▪️گر گدا کاهل بود تقصیر صاحب‌خانه چیست؟▪️

امام جواد علیه السلام دست اباصلت را می گیرند و از زندان بیرون می برند. اباصلت می گوید امام جواد (ع) من را از میان مأمورین و زندانبانها بیرون بردند و هیچ کس ما را ندید.

بعد به امام جواد (ع) گفتم: آقا جان، مولای من، اینها من را دوباره می گیرند و زندانیم می کنند، حضرت جواد (ع) می فرمایند : ابا صلت کاری می کنم که نام و یاد تو را فراموش کنند انگار که اصلاً تو نبودی.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖

📜 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی

dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.