پ
پ

«هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَی الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»

[او كسی است كه پيامبرش را با هدايت و دين حق فرستاد تا آن را بر هر چه دين است، پيروز گرداند. هر چند مشركان خوش نداشته باشند]

☀️ امام صادق علیه السلام در باره این فرموده خدای عز و جل: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَی وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَی الدِّینِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ» چنین فرمود: سوگند به خدا هنوز تأویل آن نازل نشده است و تأویل آن تا ظهور قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف نازل نمی‌شود. هر گاه قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف خارج شود، هیچ كس از كافران به خدای بزرگ و مشركان به امام نمی‌ماند، مگر این كه از خروج او متنفر گردد تا جایی كه اگر كافر یا مشركی درون سنگی باشد، آن سنگ می‌گوید: ای مؤمن! در درونم كافری است. پس مرا بشكن و او را بكش.

📚- كمال الدین و تمام النعمة، ص ۶۰۷، ح ۱۶، باب ۵۸. نوادر الكتاب، ینابیع الموده، ص ۴۲۳

☀️الرّضا (علیه السلام)- هُوَ الَّذِی أَمَرَ رَسُولَهُ (صلی الله علیه و آله) بِالْوَلَایَهًِْ لِوَصِیِّهِ وَ الْوَلَایَهًُْ هِیَ دِینُ الْحَقِّ.

🔅-امام رضا (علیه السلام)- او خدایی است که به پیامبرش (صلی الله علیه و آله) دستور داده که در مورد ولایت علیّ‌ّّبن‌ابی‌طالب (علیه السلام) وصیّت کند، و ولایت همان دین حق است.

📚تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۶، ص۱۲۶ الکافی، ج۱، ص۴۳۲/ بحار الأنوار، ج۲۴، ص۳۳۶/ بحار الأنوار، ج۵۱، ص۶۰/ المناقب، ج۳، ص۸۲/ نور الثقلین

☀️الرّضا (علیه السلام) – یُظْهِرُهُ عَلَی جَمِیعِ الْأَدْیَانِ عِنْدَ قِیَامِ الْقَائِم (عجل الله تعالی فرجه الشریف).

🔅امام رضا (علیه السلام)- تا او را بر تمام دین‌ها در هنگام قیام قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پیروز کند.

📚تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۶، ص۱۲۶
 الکافی، ج۱، ص۴۳۲/ بحار الأنوار، ج۲۴، ص۳۳۶/ بحار الأنوار، ج۵۱، ص۶۰/ المناقب، ج۳، ص۸۲/ نور الثقلین

امام حسین (علیه السلام)- از ما دوازده نفر مهدی هست که اوّل آن‌ها علیّ‌ّّبن‌ابی‌طالب (علیه السلام) و آخر آنان نهمین نفر از فرزندان من خواهد بود که به حق قیام خواهد کرد، خداوند زمین را به‌وسیله‌ی او زنده خواهد نمود پس از اینکه مرده شده باشد، و به‌وسیله‌ی او دین را قوی و شوکت می‌دهد و آشکارش می‌کند، و حق را استوار می‌سازد تا آن را بر همه آیین‌ها غالب گرداند، هر چند مشرکان کراهت داشته باشند!. وی غیبتی خواهد داشت که گروهی در اثر طول غیبت مرتدّ خواهند شد، و جماعتی در انتظار خواهند بود و در این راه رنج و اذیّت خواهند کشید، مخالفین به این دسته می‌گویند: «اگر شما راست می‌گویید پس این وعده کی انجام خواهد گرفت، کسی که بر طول غیبت او صبر کند و در این راه اذیّت و آزار ببیند این مرد مثل این است که با شمشیر در رکاب رسول خدا (صلی الله علیه و آله) جنگ می‌کند».

📚 تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۶، ص۱۳۴ بحار الأنوار، ج۳۶، ص۳۸۵/ بحار الأنوار، ج۵۱، ص۱۳۳/ نور الثقلین

✨✨☀️☀️☀️☀️✨✨

🤲 اللهم عجل لولیک الفرج، و العافیه و النصر، و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره، و الفائزین بلقائه، و الراضین بفعله، و المستشهدین بین یدیه، برحمتک یا ارحم الراحمین .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.