پ
پ

📌درعالم ذر،خداوند تعالی در حضور انبیا و اولیا فرمود من امتی بهتر از ، امت محمد صلی الله علیه و آله و سلم خلق نکردم ولی آنان نیز دچار گناه و گمراهی می شوند در بین شما و جنیان و فرشتگان کسی حاضر است مصائبی مانند ِ دور افتادگی از وطن ، کشته شدن خودش عزیزانش و اصحابش…بی سرشدن قطعه قطعه شدنُ اسارت اهل بیتش و…را متحمل شوددر عوض پرچم شفاعت و رحمت من را به دوش بگذارد؟؟

همه ساکت شدند سکوت حاکم شد سپس حضرت سید الشهدا علیه السلام جلو رفت و فرمودند:من حاضرم،

در این لحظه پروردگار دستور داد تا مصائب حضرت را در صحیفه ای بنویسند و به امضای ایشان برسانند و سپس رسول اکرم حضرت علی ،حضرت زهرا و امام حسن صلواة الله و سلامه علیهم اجمعین هم با اشک خواندند و امضا نمودند‌.

📌سپس آن صحیفه را همه انبیاءُ اولیاء و جنیانُ فرشتگان مشاهده کردن و آنرا تصدیق کردند وقتی امام حسین سلام الله علیه به چهار سالگی رسید حضرت جبرییل نازل شد و صحیفه را آورد نزد رسول اکرم صلى الله عليه و آله و سلم و عرض کرد آیا فرزندت به این پیمان حاضراست؟

📌رسول خدا صلى الله عليه و آله و سلم ختمی مرتبت به فرزندش ابلاغ کرد و حضرت سلام الله علیه فرمودند : آری پایبندم بار دیگر در روز دوم محرم حضرت جبرییل نازل شد و به امام حسین علیه السلام فرمود وعده گاه عالم ذر این سرزمین است.

📌مجدد در روز عاشوراء حضرت جبرئیل نازل شد دید همه انبیاء، ملائک جنیان به صف شدند منتظر اجازه امام حسین علیه السلام هستن تا به حضرت کمک کنند ولی امام حسین علیه السلام اجازه نداد.

📌حضرت جبرئیل ازطرف حضرت باری تعالی پیام آورد که ما می توانیم شهادت را از تو برداریم امتحانت را پس دادی و مقاماتت محفوظ است ولی حضرت سیدالشهدا علیه السلام فرمودند دوست دارم هفتاد هزار بار در راه خدا شهید شوم.

حضرت جبرئیل به آسمان برگشت و دید حضرت یکه و تنها می جنگدُ دشمن مثل مور حضرت را احاطه کرده است هنگامی که حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام برگشت استراحتی کند دید روی زین اسبش حضرت جبرییل نامه ای را گذاشته است که در آن نوشته بود سلام برتو ای عبدصالح و وفادار من اگر بخواهی لشکرت را زنده می کنم و دشمن را به زمین فرو میبرم.‌

📌حضرت با بدن غرق خون و جراحات کاری،سر مبارک را بلند نمود و فرمودند :خدایا ! من قول داده ام امت جدم را شفاعت نمایم مصائب را تحمل می کنم.

📚بحرالمصائب ۱/۱۹۵

تذکرة الموحدین ۳۲

تذکرة الشهادة مجلس اول صفحه ۲۴_۲۹📚

الهی ‌بِحَقِ‌السّیدة‌ زِینَب ْ‌سَلٰام ُ‌اَللّهْ‌ عَلَیْها َّ‌عَجّل‌لِوَلیکَ‌الغَریبِ‌ المَظلومِ الوَحید الطرید الشرید الفَرَج

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.