پ
پ

🔅 اینطور نیست که مثلاً بگویی امام جواد علیه السلام در مدینه است و از حال شیعه‌اش در خراسان خبر ندارد. امام در آن واحد می‌تواند میلیاردها صدا را تشخیص بدهد نه تنها صدای ما بلکه از نیّات و افکار ما نیز خبر دارند.

💠 اباصلت (رحمة الله علیه) را مأمون برای امام رضا علیه السلام مراقب گذاشته بود تا ببیند امام رضا (ع) چه کار می‌کنند و جاسوسی ایشان را بکند. ولی اباصلت شیعه امام رضا (ع) شد.

⚡️بعد از شهادت امام رضا (ع) مأمون (لعنة الله علیه) اباصلت را دستگیر و زندانی می‌کند. حدود ده ماه می‌گذرد، اباصلت خیلی دلش می‌گیرد، متوسّل به امام زمانش جواد الائمه (ع) می‌شود و یادش می‌آید که جواد الائمه علیه السلام هنگام شهادت پدر بزرگوارشان علی بن موسی الرضا (ع) از در بسته از مدینه به مرو آمدند و حضرت رضا (ع) را غسل و کفن نمودند و نماز خواندند.
در همین فکر بودند که یک دفعه امام جواد (ع) را دیدند که وارد زندان شدند و دست نوازش روی سر اباصلت کشیدند و فرمودند: اباصلت چه شده؟ چرا اینقدر غمگینی؟ از زندان خسته شدی؟

اباصلت گریه می کند،… امام جواد (ع) به او می فرمایند: اباصلت تو کی از ما خواستی و ما به فریادت نرسیدیم؟

✨ گر گدا کاهل بود، تقصیر صاحبخانه چیست؟

امام جواد علیه السلام دست اباصلت را می‌گیرند و از زندان بیرون می‌برند . اباصلت می‌گوید امام جواد (ع) من را از میان مأمورین و زندانبانها بیرون بردند و هیچ کس ما را ندید.

بعد به امام جواد (ع) گفتم آقا جان، مولای من، اینها دوباره مرا می‌گیرند و زندانیم می‌کنند،

حضرت جواد علیه السلام می‌فرمایند : اباصلت کاری می‌کنم که نام و یاد تو را هم فراموش کنند انگار که اصلاً تو نبودی.

🤲 الهی بحقِّ محمّد بْنِ عَلِيٍّ الْجَوادِ عجّل لولیّک الفرج

➖➖➖➖➖➖➖

📜 بیانی از استاد سید مهدی مرعشی

dinemosafa@

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.