دامهای شیطان رجیم۴
11 بهمن 1399 - 19:11
بازدید 70
پ
پ

🖌📋 موضوع مقاله :

🔥 🔥دامهای شیطان رجیم(۴)🔥🔥

🔸یازدهم اینکه : عطسه که می کنند الحمدالله می گویند.
حضرت فرمودند : عطسه از طرف خدا و خمیازه از طرف شیطان است وقتی عطسه کرد باید الحمد الله بگوید وحق مسلمان بر گردن دیگری است که اگر کسی را دید که عطسه می کند بگوید : یَرحَکُم الله و این حق مسلمانان بر گردن یگدیگر است.
⚡️ و وقتی انسان نماز خواند شیطان از او دور می شود بخصوص اگر سجده نماز طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد می کشد.

👈حضرت امام صادق (ع) فرمودند : هر کس نماز نخواند از شیطان پست تر و خبیث تر است چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر آدم سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برخدا سجده نمی‌کند .

🔅حضرت محمد (ص) فرمودند : مجوز عبور از پل صراط نماز است . و فرمودند: اگر نماز مومن قبول شود بقیۀ اعمال او نیز قبول درگاه الهی می باشد ولی اگر نماز ش قبول نشود بقیه اعمالش نیز قبول نخواهد شد. ( اگر اصول دین و اعتقادات انسان درست بود اولین چیزی که در نامه اعمال انسان نگاه می‌کنند نماز است …)

✨در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را می نویسند وهنگامیه که اذان صبح را می دهند فرشتگان شب می روند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح را بخوانید در پرونده ثبت می شود و آخرین عمل که همین نماز صبح است را فرشتگان شب می نویسند واولین چیزی که در پرونده صبح ثبت می شود همان نماز صبح است،

⚡️و همچنین از حضرت امام صادق (ع) منقول است که: ازصفات مومن این است که بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند می‌گوید اگر سر نماز بسم ا… را بلند نگوییم شیطان تا پایان نماز بر روی شانه انسان می نشیند و انسان را وسوسه می کند.

⚡️و نیز فرمودند : هرکس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع سوره حمد «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» را بگوید به اندازه هر مویی که در بدن اوست هزار حسنه برای او می نویسند.

⚡️و حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر کس بعد از نماز تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها (۳۴ مرتبه الله اکبر، ۳۳ مرتبه الحمدالله، ۳۳ مرتبه سبحان الله ) را بگوید به خصوص اگر با انگشتانش بشمارد همان دستهایش او را روز قیامت شفاعت می کنند . همچنین انجام این عمل با تربت کربلا نیز در مفاتیح الجنان سفارش شده و ثواب زیادی برای آن نقل شده است.

📚فهرست منابع
۱سجاده عشق   2- سرگذشت روح    3- درمانگاه معنوی   4- درکمینگاه شیطان     5-رمز اسرار آمیز عدد ۴۰

〰🔸〰〰🔸〰〰🔸〰

أَعُوذُ بِاللَّهِ اَلْقَوِيِّ ، مِنَ اَلشَّيْطَانِ اَلْغَوِيِّ*
وَ أَعُوذُ بِمُحَمَّدٍ اَلرَّضِيِّ، مِنْ شَرِّ مَا قُدِّرَ وَ قُضِيَ*
وَ أَعُوذُ بِإِلَهِ اَلنَّاسِ، مِنْ شَرِّ اَلْجِنَّةِ وَ اَلنَّاسِ أَجْمَعِينَ*

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.